Analiza mikrobiomu jelitowego

Mikrobiom jelitowy to pojęcie obejmujące wszystkie mikroorganizmy mieszkające w ludzkich jelitach. Na jego skład oddziaływać mogą czynniki takie jak dieta, środowisko czy stosowane leki. Równowaga mikrobiologiczna jest szczególnie istotna dla prawidłowej pracy organizmu, ponieważ ma wpływ na przykład na to, czy wystąpi u nas jakaś choroba. Już lekarz Hipokrates w czasach starożytnej Grecji twierdził, że „każda choroba zaczyna się w jelitach”. Nie można też zapomnieć o wpływie mikrobiomu na psychikę, ponieważ mikrobiom w specyficzny sposób komunikuje się z naszym mózgiem.

Najnowsze badania potwierdzają, że mikrobiom ma wpływ również na nasz smak. Poszczególne bakterie celowo wywołują apetyt na daną potrawę, która stanowi dla nich idealne medium. Ludzie z nadwagą wpadają tym samym w błędny krąg – mają podwyższony apetyt na niezdrowe jedzenie, którego konsumpcja prowadzi do kolejnego wzrostu udziału złych bakterii.

Dowiedz się, w jaki sposób mikrobiom wpływa na Twoje ciało. Nasza wyjątkowa metoda opiera się o molekularną analizę biologiczną 4 wybranych grup bakterii i umożliwia sprawdzenie, czy właśnie w Twoim przypadku bakterie nie powodują, że nie możesz schudnąć i czy nie zagrażają Ci jakieś choroby. W oparciu o analizę możemy przygotować dla Ciebie odpowiednie rozwiązania.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
to rozwiązanie dla każdego

Logo

Dlaczego NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Tak samo jak normalne jest dbanie o swoje zdrowie i chodzenie na regularne wizyty kontrolne do lekarza.

Naturalne jest utrzymywanie zdrowej masy ciała. Jeśli jest ona wysoka, istotnie pogarsza naszą jakość życia. Od zadyszki przy wchodzeniu po schodach, poprzez kwestie estetyczne, choroby cywilizacyjne, jak np. cukrzyca lub wysoki cholesterol, aż po skrócenie życia. O swój organizm na różnych etapach życia należy dbać w taki sposób, by móc spełniać swoje cele i „RADOŚĆ Z ŻYCIA”. Chętnie Ci w tym pomożemy.

Stetoskop

U nas spotkasz wyłącznie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zarządzania masą ciała.

Wszyscy nasi pracownicy muszą przejść przez intensywny proces szkolenia zakończony egzaminem zawodowym. Pracownicy muszą się nieustannie dokształcać, dlatego znajdziesz u nas również specjalistów w zakresie odchudzania dzieci, dietetyki sportowej itp.

Mikroskop

Nasz system żywienia NUTRIADAPT to efekt niezliczonej ilości zweryfikowanych badań klinicznych.

Bazuje na faktach, nie hipotezach lub niezweryfikowanych badaniach. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną książkę kucharską w ramach osobistego planu żywienia, która umożliwi Ci zmianę wartości energetycznej oraz częstotliwości porcji w zakresie od 2 do 6 posiłków dziennie. Osobisty plan żywienia bierze pod uwagę również Twoje preferencje smakowe. Produkty spożywcze, które Ci nie smakują, będą automatycznie usunięte z osobistego planu żywienia.

To prostsze
niż myślisz

Fill form

Wypełnij formularz rezerwacji, nasza asystentka skontaktuje się z Tobą w terminie dwóch dni roboczych i umówi termin niezobowiązującej konsultacji.

Zdravotní prohlídka

Przyjdziesz na 45-minutową konsultację, podczas której wykonamy podstawową diagnostykę na urządzeniu certyfikowanym do stosowania w służbie zdrowia. Dowiesz się między innymi, ile masz procent mięśni i tłuszczu, na ile lat czuje się Twoje ciało oraz wiele innych informacji.

Konzultace

Porozmawiasz z naszym specjalistą ds. żywienia, omówicie Twoje cele, wyjaśnimy Ci, w jaki sposób osiągniesz z nami idealną wagę i co trzeba zrobić, by ją utrzymać. I to na zawsze.

Fill form

Zróbmy to razem – schudnij tak, by nie tylko lepiej wyglądać, lecz również lepiej się czuć

Gwarancja

Nawet 1,5 kg / tydzień

W przypadku przestrzegania
zasad żywienia zalecanych przez naszych specjalistów
Jeszcze dziś umów się
na konsultację z dietetykiem
a otrzymasz inspirujące
menu pełne pysznych kolacji za darmo.

Formularz rezerwacyjny

Ringsegment