Kompleksowy screening biochemiczny organizmu z fachową oceną lekarza

Krew zdradza nam, zarówno wiele szczegółów, jak i podstawowe informacje, które wykorzystujemy do wyboru kierunku żywienia oraz przygotowania Twojego programu.

Każdy kompleksowy screening biochemiczny organizmu ocenia jeden z lekarzy, z którymi współpracujemy. W ten sposób otrzymasz jasny komunikat na temat swojego zdrowia i ewentualnego ryzyka dla zdrowia. Jednocześnie otrzymasz fachowe zalecenia w zakresie żywienia.

Badane parametry

AST, ALT, GGT, ALP

Są to skróty enzymów, których podwyższony poziom może być spowodowany szeregiem chorób, najczęściej chorobami wątroby lub serca. Przyczyną podwyższonego poziomu może być przebyta żółtaczka dowolnego typu, mononukleoza lub obecność jakiegoś pasożyta.

HOMOCYSTEINA

Mała ilość tej substancji jest zawsze obecna we krwi. Wyraźne podwyższenie poziomu homocysteiny we krwi często świadczy o problemach z krążeniem i ryzyku zawału. Poziom homocysteiny rośnie bowiem szybciej niż poziom cholesterolu, dzięki czemu ryzyko wystąpienia problemów naczyniowych i chorób serca można odkryć dużo wcześniej.

GLUKOZA

Najistotniejszy parametr analizy biochemicznej, ma bowiem związek z cukrzycą. W przypadku stwierdzenia podwyższonej wartości możemy mieć do czynienia ze stanem przedcukrzycowym lub samą cukrzycą. Oba te przypadki niosą ze sobą poważne zagrożenie dla zdrowia, należy więc starannie śledzić je z pomocą lekarza.

CHOLESTEROL całkowity + dwie jego frakcje: HDL („dobry” cholesterol) i LDL („zły” cholesterol)

Parametry te tworzą podstawę oceny ryzyka wystąpienia miażdżycy oraz chorób układu krążenia począwszy od zawału, skończywszy na udarze mózgu. Cholesterol całkowity jest wartością wyłącznie orientacyjną, dlatego mierzy się również dwa powyższe typy. Wartości zmieniają się w zależności od sposobu żywienia, wpływ na nie mają również predyspozycje genetyczne. Jeżeli stwierdzimy jakiekolwiek niepożądane zmiany, zalecimy Ci, byś udał się z wynikami kompleksowego screeningu biochemicznego krwi do lekarza specjalisty.

TRÓJGLICERYDY

Są to substancje tłuszczowe i w zdrowym organizmie poziom tych substancji we krwi powinien być jak najniższy. W przeciwnym wypadku mamy do czynienia z zaburzeniem metabolizmu tłuszczów. Wskaźnik ten jest bardzo ważny z punktu widzenia oceny ryzyka chorób układu krążenia, jak również pewnych innych chorób, jest nawet ważniejszy niż sama wartość cholesterolu całkowitego.

KWAS MOCZOWY

Jest substancją powstającą jako „odpad” w procesie trawienia naturalnie obecnych w pożywieniu substancji zwanych „purynami”. Zdrowy organizm radzi sobie nadmiarem kwasu moczowego wydalając go z moczem. W pewnych przypadkach dochodzi jednak do naruszenia tego procesu i może dojść nawet do zachorowania na skazę moczanową, może rozwinąć się dna moczanowa. Jest to poważna choroba, znacznie pogarszająca jakość życia. W przypadku stwierdzenia tego typu problemu, zalecimy Ci zmianę planu żywienia w taki sposób, by doszło do ograniczenia spożycia puryn.

CRP

Jest to jeden z podstawowych wskaźników, którego podwyższona wartość wskazuje na zapalenie. Trzeba jednak szukać również i innych przyczyn, przede wszystkim wszelkiego rodzaju infekcji bakteryjnych. Wartości tego wskaźnika bardzo szybko reagują na bieżącą sytuację, mogą się więc zasadniczo zmieniać w przeciągu zaledwie kilku dni.

TSH

TSH to hormon produkowany przez przysadkę mózgową. TSH jest częścią systemu sprzężenia zwrotnego, utrzymującego we krwi stabilny poziom hormonów tarczycy (T4 i T3). Podwyższone/obniżone wartości sygnalizują zaburzenia działania tarczycy./p>

HEMOGLOBINA GLIKOWANA

Wskaźnik ten jest wyjątkowo ważny, jest bowiem związany z chorobami metabolicznymi. Jego podwyższona wartość świadczy o stanie związanym z początkami cukrzycy.

MORFOLOGIA KRWI

Morfologia krwi to badanie określające ilość hemoglobiny, liczbę czerwonych krwinek (erytrocytów), białych krwinek (leukocytów) oraz płytek krwi (trombocytów) we krwi. Należy do podstawowych badań hematologicznych. Zmiany w liczbie, wielkości lub kształcie wskazują przebiegające zapalenie. Charakter zmian świadczy o jego rodzaju i przebiegu. Kombinacja wyników składa się na obraz choroby.

KREATYNINA

Kreatynina jest substancją powstającą w mięśniach jako produkt końcowy rozkładu fosfokreatyny, stanowiącej zapasy energii potrzebnej do skurczów mięśni. Oprócz syntezy wewnętrznej kreatynina trafia do organizmu wraz ze spożywanymi posiłkami. Usuwana jest przede wszystkim przez nerki, nie jest wchłaniana z moczu z powrotem do krwi. Dzienna synteza i wydalanie kreatyniny jest dla każdej osoby takie samo, zależy głównie od ilości masy mięśniowej, syntezy kreatyniny w mięśniach, wydalania przez nerki oraz diety. Określenie stężenia kwasu moczowego wykorzystuje się przede wszystkim do oceny pracy nerek.

MOCZNIK

Mocznik jest finalnym produktem rozkładu białek (a dokładniej azotu z aminokwasów) w organizmie. Jest to mała cząsteczka tworzona w wątrobie, która swobodnie przechodzi przez wszystkie błony, dlatego jej stężenie we krwi i wewnątrz komórek jest takie samo. Kwas moczowy wydalany jest z organizmu przede wszystkim przez nerki. Stężenie kwasu moczowego we krwi zależne jest od ilości białek spożytych z posiłkami, stopnia rozkładu białek w organizmie, zdolności komórek wątrobowych do tworzenia kwasu moczowego, nawodnienia organizmu oraz zdolności wydalania kwasu moczowego przez nerki. Określenie stężenia kwasu moczowego wykorzystuje się przede wszystkim do oceny pracy nerek.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
to rozwiązanie dla każdego

Logo

Dlaczego NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Tak samo jak normalne jest dbanie o swoje zdrowie i chodzenie na regularne wizyty kontrolne do lekarza.

Naturalne jest utrzymywanie zdrowej masy ciała. Jeśli jest ona wysoka, istotnie pogarsza naszą jakość życia. Od zadyszki przy wchodzeniu po schodach, poprzez kwestie estetyczne, choroby cywilizacyjne, jak np. cukrzyca lub wysoki cholesterol, aż po skrócenie życia. O swój organizm na różnych etapach życia należy dbać w taki sposób, by móc spełniać swoje cele i „RADOŚĆ Z ŻYCIA”. Chętnie Ci w tym pomożemy.

Stetoskop

U nas spotkasz wyłącznie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zarządzania masą ciała.

Wszyscy nasi pracownicy muszą przejść przez intensywny proces szkolenia zakończony egzaminem zawodowym. Pracownicy muszą się nieustannie dokształcać, dlatego znajdziesz u nas również specjalistów w zakresie odchudzania dzieci, dietetyki sportowej itp.

Mikroskop

Nasz system żywienia NUTRIADAPT to efekt niezliczonej ilości zweryfikowanych badań klinicznych.

Bazuje na faktach, nie hipotezach lub niezweryfikowanych badaniach. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną książkę kucharską w ramach osobistego planu żywienia, która umożliwi Ci zmianę wartości energetycznej oraz częstotliwości porcji w zakresie od 2 do 6 posiłków dziennie. Osobisty plan żywienia bierze pod uwagę również Twoje preferencje smakowe. Produkty spożywcze, które Ci nie smakują, będą automatycznie usunięte z osobistego planu żywienia.

To prostsze
niż myślisz

Fill form

Wypełnij formularz rezerwacji, nasza asystentka skontaktuje się z Tobą w terminie dwóch dni roboczych i umówi termin niezobowiązującej konsultacji.

Zdravotní prohlídka

Przyjdziesz na 45-minutową konsultację, podczas której wykonamy podstawową diagnostykę na urządzeniu certyfikowanym do stosowania w służbie zdrowia. Dowiesz się między innymi, ile masz procent mięśni i tłuszczu, na ile lat czuje się Twoje ciało oraz wiele innych informacji.

Konzultace

Porozmawiasz z naszym specjalistą ds. żywienia, omówicie Twoje cele, wyjaśnimy Ci, w jaki sposób osiągniesz z nami idealną wagę i co trzeba zrobić, by ją utrzymać. I to na zawsze.

Fill form

Zróbmy to razem – schudnij tak, by nie tylko lepiej wyglądać, lecz również lepiej się czuć

Gwarancja

Nawet 1,5 kg / tydzień

W przypadku przestrzegania
zasad żywienia zalecanych przez naszych specjalistów
Jeszcze dziś umów się
na konsultację z dietetykiem
a otrzymasz inspirujące
menu pełne pysznych kolacji za darmo.

Formularz rezerwacyjny

Ringsegment