Testy genetyczne – wrodzona mutacja zakrzepowa, celiakia (nietolerancja glutenu), nietolerancja laktozy

Pobranie próbki DNA jest szybkie, całkowicie bezbolesne i trwa około dwóch minut. Przeprowadzane jest przez wymaz śliny z jamy ustnej. Badanie jest bezbolesne a próbkę DNA klient może pobrać samodzielnie na podstawie instrukcji specjalisty w poradni NUTRIADAPT.

Zakrzepicajest bardzo poważną chorobą. Ludzie z wrodzoną mutacją zakrzepową, najczęściej mutacją Leiden V, narażeni są na wyższe ryzyko powikłań naczyniowych, takich jak zakrzepy, zawały lub udary. Do grup ryzyka należą przede wszystkim ludzie otyli, palacze, kobiety w ciąży lub kobiety stosujące antykoncepcję.

Celiakia, czyli enteropatia glutenozależna jest przewlekłą chorobą śluzówki jelita cienkiego spowodowaną przez nietolerancję glutenu. Gluten jest mieszanką białek występujących na przykład w pszenicy, życie i jęczmieniu. Jeżeli chory spożywa produkty spożywcze zawierające gluten, wywiązuje się zapalenie śluzówki jelita cienkiego i dochodzi do uszkodzeń komórek jelitowych. Z uwagi na problemy z wchłanianiem składników pokarmowych pozostają one niestrawione w jelicie. Do objawów należy utrata masy, brak apetytu, biegunki czy zmęczenie.

Nietolerancja laktozy oznacza niemożność organizmu do trawienia laktozy (cukru mlecznego), spowodowaną niezdolnością organizmu do produkcji enzymu zwanego laktazą, który rozkłada laktozę w jelitach. Jeżeli cukier mleczny nie zostanie strawiony, pozostaje w jelitach. Jego nadwyżka stanowi następnie pokarm dla bakterii jelitowych, które przetwarzając go produkują gazy i inne substancje. Drażnią one jelito grube i powodują wzdęcia, kolki, biegunki i wymioty. Do rzadszych objawów należą zapalenia skórne, brak apetytu, zgaga, uczucie przepełnienia oraz bóle brzucha.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
to rozwiązanie dla każdego

Logo

Dlaczego NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Tak samo jak normalne jest dbanie o swoje zdrowie i chodzenie na regularne wizyty kontrolne do lekarza.

Naturalne jest utrzymywanie zdrowej masy ciała. Jeśli jest ona wysoka, istotnie pogarsza naszą jakość życia. Od zadyszki przy wchodzeniu po schodach, poprzez kwestie estetyczne, choroby cywilizacyjne, jak np. cukrzyca lub wysoki cholesterol, aż po skrócenie życia. O swój organizm na różnych etapach życia należy dbać w taki sposób, by móc spełniać swoje cele i „RADOŚĆ Z ŻYCIA”. Chętnie Ci w tym pomożemy.

Stetoskop

U nas spotkasz wyłącznie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zarządzania masą ciała.

Wszyscy nasi pracownicy muszą przejść przez intensywny proces szkolenia zakończony egzaminem zawodowym. Pracownicy muszą się nieustannie dokształcać, dlatego znajdziesz u nas również specjalistów w zakresie odchudzania dzieci, dietetyki sportowej itp.

Mikroskop

Nasz system żywienia NUTRIADAPT to efekt niezliczonej ilości zweryfikowanych badań klinicznych.

Bazuje na faktach, nie hipotezach lub niezweryfikowanych badaniach. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną książkę kucharską w ramach osobistego planu żywienia, która umożliwi Ci zmianę wartości energetycznej oraz częstotliwości porcji w zakresie od 2 do 6 posiłków dziennie. Osobisty plan żywienia bierze pod uwagę również Twoje preferencje smakowe. Produkty spożywcze, które Ci nie smakują, będą automatycznie usunięte z osobistego planu żywienia.

To prostsze
niż myślisz

Fill form

Wypełnij formularz rezerwacji, nasza asystentka skontaktuje się z Tobą w terminie dwóch dni roboczych i umówi termin niezobowiązującej konsultacji.

Zdravotní prohlídka

Przyjdziesz na 45-minutową konsultację, podczas której wykonamy podstawową diagnostykę na urządzeniu certyfikowanym do stosowania w służbie zdrowia. Dowiesz się między innymi, ile masz procent mięśni i tłuszczu, na ile lat czuje się Twoje ciało oraz wiele innych informacji.

Konzultace

Porozmawiasz z naszym specjalistą ds. żywienia, omówicie Twoje cele, wyjaśnimy Ci, w jaki sposób osiągniesz z nami idealną wagę i co trzeba zrobić, by ją utrzymać. I to na zawsze.

Fill form

Zróbmy to razem – schudnij tak, by nie tylko lepiej wyglądać, lecz również lepiej się czuć

Gwarancja

Nawet 1,5 kg / tydzień

W przypadku przestrzegania
zasad żywienia zalecanych przez naszych specjalistów
Jeszcze dziś umów się
na konsultację z dietetykiem
a otrzymasz inspirujące
menu pełne pysznych kolacji za darmo.

Formularz rezerwacyjny

Ringsegment